Site Loader

Tak naprawdę jeżeli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest definiowany mianem kolejnych etapów. Jest pewny przygotowany porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Konstrukcja domu to trzy fazy, o których wolno powiedzieć i które to wynikają w trakcie kładzenia budynku. Pierwszym etapem jest tu tak zwany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a tylko ciąg kroków, jakie należy podjąć przed zaczęciem prac. Powiadając krótko niezbędne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, postawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszystkie inne formalności prawne których to trzeba dopilnować.

Kiedy postawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a zatem w głównej mierze stawianie samego obiektu. W owym czasie to murujemy wszelkie ściany, tak peryferyjne, jak i wewnętrzne, konstruujemy prawdopodobne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a także kryjemy obiekt więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – rekomendujemy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze wtrącić o otworach wentylacyjnych oraz kominowych. Kiedy skonstruowany przez nas obiekt stoi czeka nas następny proces, jaki w dalszym ciągu określamy mianem „stanu surowego”, choć w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Budowa domu to tak w samej rzeczy też cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy poprzez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego typu posadzek, instalowanie możliwych rozwiązań grzewczych, jak chociażby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a także wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe detale montażowe. Po przeprowadzeniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy tak właściwie to mówimy o trzecim etapie, inaczej tak oznaczanym „stanie pod klucz”.

Post Author: Redakcja