Site Loader

Podczas projektowania wystroju mieszkalnych wnętrz, w wielu przypadkach nie zwracamy kolosalnej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A jakkolwiek przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może w gruncie rzeczy sporo zdobyć. Można na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tu o odcień farby, a o pionową prezentację roślin. Jest to ściana w ulubiony sposób obsadzona właściwymi roślinami, które są nawadniane przez nadzwyczajny system. W ten sposób są również nawożone.

Niemalże nic nie wypada przy nich robić. Zielone ściany są wybitnie zniewalające i niesamowicie wzbogacają cały wystrój mieszkalnych wnętrz. Coraz to częściej decydują się na nie firmy, a zwłaszcza restauracje, które pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. W pewnych sytuacjach nawet projektanci sprowadzają nadzwyczaj rzadkie okazy, za które kontrahent płaci w rzeczywistości kolosalne pieniądze.

Jednak wszystko rozchodzi się o to by zaszokować rodzinę czy też kontrahentów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz podkład pod panele. Do takiego wnętrza niezmiernie pasują naturalne akcesoria typu kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to akcesoria, jakie są zwykle wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najpoprawniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko do perfekcji dobrane. I co najistotniejsze nie może być ich za dużo. O ile w wypadku poduszek na sofę można jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewny kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to nieraz żmudna praca, szczególnie jeśli kontrahent ma jakieś kolekcje bibelotów, jakie pragnie bez żadnych zahamowań umieścić w projektowanych wnętrzach. Wtenczas należy je tak wyeksponować, żeby nie były centralnym punktem i nie stały gdzie popadnie.

Dzisiaj trendy w wystroju mieszkalnych wnętrz stawiają na minimalizm, a w związku z tym niejednokrotnie rezygnuje się nawet z symbolicznych dodatków. Jeśli jednak pragniemy utworzyć przytulny dom powinniśmy zastanowić się nad trafnym oświetleniem oraz właśnie dodatkami, jakie sprawią, że wystrój wnętrza będzie ciepły inaczej zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko poprawnie urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.

Post Author: Redakcja