Site Loader

Wprowadzenie efektywnej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że marka ta doskonale rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie środowiska i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w wyznaczonym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwala to zmniejszyć koszt zużycia maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, dopasowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić ręczne usunięcie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Rozwiązania firmy z tego obszaru dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

W małych zakładach mogą być wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączyć do jednej lub do dwóch maszyn. To doskonałe wyjście dla firm, gdzie nie ma zbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów wentylator ssący. Kompaktowa konstrukcja oraz mobilność pozwalają na zastosowanie w licznych miejscach pracy. Można do tego typu urządzenia dodać do trzech maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, wobec czego można je w dowolny sposób rozbudować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywołać zagrożenie w zakładzie pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do takich miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wtedy pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.

Post Author: Redakcja